Masaże Usprawniające–lecznicze

 
Masaż klasyczny
 
Masaż wywołujący efekty terapeutyczne i relaksujące. Mający na celu utrzymanie organizmu na stałym, dobrym poziomie fizyczno – psychicznym. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż ten może być wykonywany w formie całościowej lub częściowej.
 
30 lub 60 min
Masaż klasyczny pleców gorącymi kamieniami
 
Zabieg ten łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu klasycznego. Podczas masażu używane są ogrzane bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego, których ciepło oraz ruchy dłoni masażysty, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy.
 
30 min
Masaż limfatyczny
 
Leczniczy masaż, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym. Wpływa on na usprawnienie działania limfy przez co ma za zadanie likwidowanie dolegliwości takie jak obrzęki, żylaki, pajączki naczyniowe, bolesne kurcze mięśniowe, pobolewanie stóp i podudzi. Dzięki odpowiedniemu masowaniu we właściwych kierunkach usuwa on zbędne produkty przemiany materii, a także oczyszcza cały organizm. Pomaga wyeliminować nieestetyczny cellulit. Efekty zauważalne są już po pierwszym drenażu, gdyż poprawia on ukrwienie, dotlenienie i odżywienie ciała. Przy okazji drenaż działa odprężająco i relaksująco na cały organizm.
 
40 min
 
Masaż leczniczy
 
 
Ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu poprzez wykonanie określonych zabiegów manualnych. Metodą tą leczy się przede wszystkim stany chorobowe przebiegające w sposób przewlekły oraz niektóre przebiegające w sposób podostry, ale te wymagają ścisłej współpracy z lekarzem i wcześniejszego zastosowania leczenia przygotowującego. Podstawę do wykonania zabiegu masażu leczniczego powinno stanowić zawsze zlecenie lekarskie oparte o rozpoznanie kliniczne i wskazania oraz przeciwwskazania do jego stosowania.
 
30 lub 60 min
 
Masaż gorącymi kamieniami
 
 
Masaż łączący klasyczne technik masażu relaksacyjnego z mocą gorących kamieni, powstałych z lawy wulkanicznej. Masaż gorącymi kamieniami wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych. Przyspiesza procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu. Przywraca równowagę psychofizyczną, doskonale wpływa na zmęczone i zestresowane ciało i umysł, relaksując i regenerując cały organizm. Działa kojąco na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe i napięcia.
 
60 lub 90 min
 
Refleksologia stóp
 
 
Uciskowy masaż punktowy wykonywany w tych miejscach stóp, które odpowiadają poszczególnym punktom ciała. Dzięki odpowiedniej stymulacji receptorów (za pomocą układu nerwowego) dociera się do odpowiednich narządów, układów organizmu i pobudza procesy samoregulacji. Zabieg refleksoterapii głęboko odpręża i relaksuje, doskonale wpływa na rozluźnienie napięć mięśniowych nie tylko w obrębie stóp ale całego ciała. Zabiegowi powinny poddać się osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, schorzenia zatok, bóle głowy, migrenę, bezsenność, mające problemy z przemianą materii, niestrawnością, zgagą, infekcją górnych dróg oddechowych, chorobami kobiecymi, osoby z nadwrażliwością jelit, z infekcjami pęcherza moczowego i egzemą.
 
30 min
Copyright ©2017 Agnieszka Florek. flobit@op.pl, All Rights Reserved.