Pielęgnacja Dłoni i Stóp

 
Manicure tradycyjny
 
Jest to podstawowy zabieg pielęgnacji dłoni i paznokci. Polega na skróceniu paznokci i nadaniu im pożądanego kształtu. Przygotowanie skórek do usunięcia odbywa się przez naniesienie środka zmiękczającego wokół paznokcia. Następnie odpychamy skórki patyczkiem z drzewa pomarańczowego lub wycinamy cążkami. Systematyczne stosowanie tej metody zapobiega nadmiernemu ich narastaniu. Kolejny etap to wypolerowanie lub polakierowanie paznokci.
 
Manicure japoński
 
Jest to zabieg regenerujący i odnawiający płytkę paznokcia. Narodził się ponad 400 lat temu w Japonii. Wykonywany jest przy użyciu najwyższej jakości kosmetyków firmy P. Shine. Polega na wpolerowaniu w płytkę paznokcia glinki z morza japońskiego, która zawiera bogactwo minerałów, witamin, keratynę, pyłek pszczeli, a następnie wmasowaniu pudru nadającemu płytce połysk różowej perły.  Zabieg polecany jest szczególnie osobom, które mają słabe, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Po zdjęciu żelu czy akrylu należy odczekać 1-2 tygodnie.
 
Manicure hybrydowy
 
Jeden z nowszych trendów w stylizacji paznokci. Nakładany jest cienką warstwą jak lakier, a następnie utwardzany w lampie uv. Lakier lśni bardziej niż w tradycyjnym manicure, a co najważniejsze manicure hybrydowy utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie. Nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych.
 
Przedłużanie paznokci
Żel - zabiegi przedłużania i modelowania paznokci są często jedynym ratunkiem w przypadku słabej, łamliwej i rozdwajającej się płytki. Dzięki metodzie żelowej zapewnimy nieskazitelny wygląd dłoniom. Jest to też doskonała metoda walki z obgryzaniem paznokci.
Zdobienie paznokci:
-wzory wykonywane z lakierów,
-aplikacje ozdób (brokat, cekiny, ozdoby płaskie, kryształki),
-zdobienie kolorowym żelem, farbkami (łączenie kolorów, cieniowanie, wzory płaskie, wzory mozaikowe).
 
Pedicure tradycyjny
 
Zabieg pedicure rozpoczyna się od kąpieli stóp połączonej z relaksującym masażem wodnym z dodatkiem soli pielęgnacyjnej. W celu zapewnienia najwyższego poziomu higieny, na miskę pedicure nakładana jest jednorazowa folia. Przed rozpoczęciem fazy ściernej pedicure nakładana jest pianka z mocznikiem w celu zmiękczenia naskórka. Następnie nadmiar zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy usuwany jest za pomocą frezarki. Po opracowaniu podeszwy nakładany jest specjalistyczny krem pielęgnacyjny. Druga część pedicure to odsunięcie skórek frezarką i manualne wycięcie ich cążkami, tak aby stopy wyglądały na zadbane. Następnie zostaje nadany kształt paznokciom, dodatkowo polerując płytkę, jeśli posiada nierówności. Na koniec na skórki nakładamy oliwkę, która nawilży skórki i będzie zapobiegać nadmiernemu narastaniu na płytkę.
 
Parafina na dłonie
 
Kąpiel parafinowa dłoni to idealny zabieg pielęgnacyjny dla skóry suchej, spierzchniętej od wiatru i szorstkiej. Kąpiel parafinowa wspaniale rozgrzewa i odżywia wysuszoną skórę, poprawia cyrkulację krwi, rozluźnia napięcie i głęboko pielęgnuje skórę oraz zapobiega ponownemu wysuszeniu. Po zabiegu skóra staje się aksamitna w dotyku i delikatna. Zabieg parafinowy rozpoczyna się od złuszczenia naskórka dłoni peelingiem, następnie na dłonie nakładana jest odżywcza maska. Po delikatnym przemasowaniu następuje kąpiel parafinowa.
 
Parafina na stopy
 
Zabieg parafinowy rozpoczyna się od złuszczenia naskórka stóp peelingiem, następnie na stopy nakładana jest odżywcza maska. Po delikatnym przemasowaniu następuje kąpiel parafinowa.
 
 
 
Informujemy o uzyskaniu Subwencji Finansowej i wskazujemy że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR.
 
Copyright ©2017 Agnieszka Florek. flobit@op.pl, All Rights Reserved.