Depilacja Woskiem

 
 
Nadmierne owłosienie można usunąć za pomocą wosku na ciepło. Depilować można wszystkie części ciała. Efekt depilacji utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego w jakim tempie rosną u danej osoby włoski. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach należy zabieg powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.

Przebieg zabiegu depilacji woskiem:
Przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczamy i odświeżamy skórę specjalnym preparatem, który umożliwia lepsze przyleganie wosku i tym samym skuteczniejsze usuwanie włosów. Na tak przygotowaną skórę nakładamy wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie nakładamy specjalny pasek fizelinowy, który jest zrywany zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Zrywanie jest niestety bolesne- stopień bólu zależy od wrażliwości danej osoby. Kończymy zabieg aplikując preparaty, które zapobiegają odrastaniu włosów, usuwają pozostałości wosku, nawilżają i działają przeciwzapalnie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu:
Bardzo ważną sprawą są peelingi, które należy wykonywać pomiędzy depilacjami. Dotyczy to w szczególności osób mających problemy z wrastaniem włosów. Aby temu zapobiec należy regularnie złuszczać naskórek- wykonywać peeling, przeprowadzać masaż szorstką myjką (w kierunku "pod włos"), stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę. Nie należy jednak stosować peelingu w dniu depilacji, a w przypadku skóry wrażliwej nawet 3 dni przed depilacją.
 
 

 

Informujemy o uzyskaniu Subwencji Finansowej i wskazujemy że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR.
 
Copyright ©2017 Agnieszka Florek. flobit@op.pl, All Rights Reserved.